Yaprağının çayıyla kurtulabilirsiniz! Palamudu da şifa dolu ağaç: Meşe

YAPRAĞI ŞİFA DOLU

Meşe yaprağının faydaları arasında, ishali kesmesi öne çıkıyor. Düzenli içildiğinde vücudu ve organları zinde tutan meşe yaprağı çayı, aynı zamanda mide gazını da alıyor.

GENÇLİK PALAMUDUNDA

Meşe palamudu, hücre hasarını iyileştiriyor ve yeni hücrelerin oluşmasını hızlandırıyor. Egzama gibi cilt problemlerinde de olumsuz etkileri en aza indiriyor. Cildin nefes almasını sağlıyor. Ayrıca cilt hastalıklarını önlediği gibi yaşlılık belirtilerini de ortadan kaldırıyor.

GÜZEL TURŞULARIN SIRRI

Turşunuzun sebzelerinin sert ve çıtır kalması için çayda bulunan tenin kullanılabiliyor. Tenin elde etmek için ise asma yaprağı, meşe ağacı yaprağı, bayırturpu yaprağı veya kiraz yaprağı tercih ediliyor.

GÜNDE 1 YEMEK KAŞIĞI

Kuru öksürük, boğaz, göz ve karaciğer iltihapları için meşe palamudunun kabuklarını kaynatıp balla tatlandırarak tüketebilirsiniz. Her gün 1 yemek kaşığı meşe palamudu tozu tüketildiğinde hem ishal sorunları olanlar bu dertten kurtulmuş oluyor, hem de bağırsak florasını dengelemiş oluyorsunuz.

GIDALARIN KÜFLENMESİNİ ÖNLÜYOR

Meşe yaprağı saklama kapları ya da kavanozlarda kullanıldığında, gıdaların küflenmesini engellemeye yardımcı oluyor ve aynı zamanda bakliyat kavanozlarınızda hoş bir meşe kokusu da bırakıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir