Hazır Giyim Dünya Devinin Eski CEO’su Genç Erkekleri İstismar Etmekle Suçlanıyor: Akıl Almaz Seçme Yöntemi Uygulanmış

BBC’nin haberine göre, Abercrombie & Fitch’in eski CEO’su, kendisi ve ortağının ABD ve dünya çapında düzenlediği etkinliklerde genç erkekleri seks amacıyla istismar etmekle suçlanıyor.

Erkeklerin çoğu, moda markasının eski patronu Mike Jeffries tarafından işe alınan bir aracının, genç erkeklerin kendisi ve partneriyle tanıştırılmadan önce onlara oral seks yapmayı talep ederek cinsel açıdan “seçmelere” tabi tutulduğunu iddia ediyor.

Bir zamanlar Amerika’nın en yüksek maaşlı CEO’larından biri olan Jeffries, 2014 yılında A&F’den istifa etti. İşe alınan erkeklerin yarısı, başlangıçta gidişat konusunda yanıltıldıklarını veya seksin beklendiğinin söylenmediğini iddia etti. Diğerleri olayların seks içereceğini anladıklarını ancak tam olarak kendilerinden beklenenin bu olmadığını söyledi.

Etkinliklerde Jeffries ve Smith’in yaklaşık dört erkekle cinsel ilişkiye gireceğini ve onları birbirleriyle seks yapmaya “yönlendireceklerini” söylediler. Daha sonra adamlar, etkinlikteki personelin kendilerine binlerce dolar nakit dolu zarflar verdiğini söyledi. Biri dışında hepsi bu deneyimden dolayı zarar gördüklerini söyledi.

İstismara uğrayanlardan biri olan eski model Barrett Pall, Croxford’a şunları söyledi: “O odada olma hissim şuydu: bir hayvanım. Ben bu insanların hiçbiri için insan değildim. Ben bir bedendim. Birine, istediklerini yapmam için teklif ediliyordum.

“Başıma gelenler hayatımı değiştirdi, üstelik iyi yönde de değil” diye ekledi ve kamera karşısında yıkılmış görünüyordu.

İki eski ABD savcısı Brad Edwards ve Elizabeth Geddes, BBC’nin kanıtlarını bağımsız olarak inceledikten sonra seks ticaretiyle ilgili suçlamaların getirilip getirilmeyeceğini belirlemek için soruşturma yapılması çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir