ASUS, Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500’ü Duyurdu

ASUS, içerik üreticilere yönelik tasarladığı hepsi bir arada bağlantı yuvası Triple 4K Thunderbolt 4 Dock DC500’ü duyurdu. Dünyanın en küçük 12’si 1 arada Thunderbolt 4 bağlantı yuvası olan bu ürün tek bir USB Type-C kablosuyla birden fazla 4K ekran, çevre birimleri ve bellek kartı okuyucuları bağlama imkânı vererek eksiksiz ve son derece verimli yaratıcı iş istasyonları kurma olanağı sağlıyor. DC500’de Thunderbolt 4 bağlantısının yanı sıra iki adet de HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunuyor. Böylece kullanıcılar üç adet 4K ekran kullanılan sistemler oluşturabiliyor. Dileyen kullanıcılar da tek bir 8K monitörü 60 Hz’de çalıştırabiliyor. Thunderbolt 4 bağlantı noktası ayrıca 40 Gbps’e ulaşan veri aktarım hızları sunuyor. Üründe SD 4.0 ve microSD kartlarla hızlı veri aktarımı için iki adet UHS II kart yuvası yer alıyor. DC500 ayrıca 2,5 Gbps Ethernet bağlantı noktası ve dizüstü bilgisayara 100 watt güç iletimi ile ekstra rahatlık sağlıyor. Daha düzenli bir çalışma ortamı isteyenler DC500 ile gelen ayarlanabilir standı kilit mekanizması sayesinde monitörün arkasına veya masanın kenarına sabitleyebiliyor.

Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve iki adet HDMI 2.1 ile ASUS Triple Thunderbolt 4 Dock, kullanıcılara tek bir 8K ekran veya üç adet 4K ekran ile aynı anda çok sayıda işle ilgilenme ve yüksek ayrıntılı görüntüler üzerinde çalışma olanağı sunuyor.

ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’ta kameralar ve drone’lar gibi birçok farklı cihazın aynı anda bağlanabildiği çeşitli giriş çıkışlar bulunuyor. Ayrıca üründe yer alan iki kart okuyucu da SD ve microSD kartları destekleyerek kullanıcılara çeşitli cihazlardaki verileri hızlı ve kolay bir şekilde aktarma imkanı veriyor.

Sıkı testlerden geçirilen ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock en hızlı, en basit ve en güvenilir tek kablolu Thunderbolt çözümünü sunarak çok çeşitli cihazlarla kullanılabiliyor.

2,5 Gbps Ethernet ve Thunderbolt 4 bağlantı noktaları sayesinde çok büyük dosyalarda bile yüksek hızlı veri aktarımı yapabilmek mümkün. 20 GB boyutundaki bir görseli sadece 12 saniyede aktarabilen bu cihaz kullanıcıların kısa sürede çok daha fazlasını yapmasını sağlıyor. Buna ek olarak bilgisayara dönük bağlantı noktası (UFP) da 100 W şarj imkanı sunuyor. Yenilikçi soğutma özellikleri iç sıcaklığı uygun seviyede tutarak veri aktarım hızlarının mümkün olduğunca yüksek olmasını sağlıyor.

ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock’un özel kesim dikdörtgen alüminyum kasası monitör stantlarının altına mükemmel uyuyor ve iş istasyonlarının düzenli kalmasını sağlıyor. Ayrıca ürünle gelen ayarlanabilir alüminyum stant ise üzerindeki kilit mekanizması sayesinde masanın kenarına veya monitörün arkasına sabitlenebiliyor.

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı 349 $
Boyutlar 185 x 80 x 21 mm
Ağırlık 335 gr (aksesuarlar olmadan+/-10 g)
Adaptör DC giriş adaptörü (150 W)
Malzeme Alüminyum, Plastik
Bilgisayarla Bağlantı (Arayüz) Thunderbolt 4 kablosu
Giriş Çıkışlar
 • 1 x Thunderbolt 4
 • 2 x HDMI® 2.1
 • 1 x SD kart okuyucu 4.0 (UHS II)
 • 1 x Micro SD kart yuvası (UHS II)
 • 2 x USB-A 3.2 Gen2
 • 2 x USB-A 2.0
 • 1 x RJ45 2.5 GbE
 • 1 x kombo ses jakı
 • 1 x Kensington Kilit yuvası
 • 1 x Gösterge LED’li güç düğmesi
 • 1 x DC jak (4,5 phi)
Uyumlu işletim sistemi Windows 10 veya daha yeni sürüm ve macOS 12.3 veya daha yeni sürüm
BT Yönetimi MAC adres geçişi

PXE (Preboot Execution Environment) ön yükleme

Wake-on-LAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir