Adalet Bakanı Tunç’tan ‘Kanun Hükmü’ açıklaması: Terör örgütünün propagandasının yapılmasına müsaade edilemez

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Altın Portakal Film Festivali seçkisinde yer alan ‘Kanun Hükmü’  filmine ilişkin, “Terör örgütünün propagandasının yapılmasına müsaade edilemez” dedi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Bakanlığımız, Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır.” diyerek, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekildiğini açıklamıştı. 

Adalet Bakanı da Kanun Hükmü filmini hedef alarak, “Kültür Bakanlığımızın aldığı kararı çok doğru buluyoruz.” ifadelerini kullandı. 

  • TIKLAYIN – Kültür ve Turizm Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali’nden çekildi

Adalet Bakanı Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin FETÖ ile ilgili verdiği ihlal kararı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bakan Tunç’un konuşmasından satırbaşları şöyle:

AİHM kararı

“Mahkemenin yetkisini aştığını düşünüyoruz. Emsal karar teşkil etmiyor. Karar gerekçeleriyle ortaya çıktığında daha detaylı açıklama yapabiliriz. AİHM’in delil incelemesi yapmaması gerektiğini söylüyoruz. Bu deliller ışığında terör bağlantısı ortaya çıkıyor. Burada suç terör örgütü suçu.”

Kanun Hükmü filmi

“Altın Portakal Festivali’nde terör örgütünün propagandasının yapılmasına müsaade edilemez. Kültür Bakanlığımızın aldığı kararı çok doğru buluyoruz.”

TIKLAYIN – Altın Portakal’da sansür krizi çözüldü; Kanun Hükmü programa geri alındı

TIKLAYIN | Kanun Hükmü’nün yönetmeni Demirci’den Altın Portakal’a “sansür” davası

TIKLAYIN | 27 filmin yönetmen ve yapımcılarından ‘Kanun Hükmü’ kararı: Film eklenene kadar Altın Portakal’da yer almayacaklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir