Tesla Cybertruck satışa çıkıyor.. İşte fiyatı

Cybertruck, paslanmaz çelik gövdesi ve sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor. Cybertruck’ın fiyatının 60 bin 990 dolar civarında olması planlanıyor.

Cybertruck, üç farklı versiyona sahip: Tek motorlu arkadan çekişli, çift motorlu dört çekerli ve üç motorlu dört çekerli. Tek motorlu versiyonun 400 km menzile, 0-100 km/s hızlanmaya 6,5 saniyeye ve 3,4 ton çekme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor. Çift motorlu versiyonun ise 480 km menzile, 0-100 km/s hızlanmaya 4,5 saniyeye ve 4,5 ton çekme kapasitesine sahip olduğu söyleniyor. Üç motorlu versiyonun ise 800 km menzile, 0-100 km/s hızlanmaya 2,9 saniyeye ve 6,3 ton çekme kapasitesine sahip olduğu iddia ediliyor.

Cybertruck, ayrıca 6 kişilik kabin, 2,8 metreküp yük alanı, 17 inç dokunmatik ekran, otonom sürüş sistemi, güneş enerjisi paneli, hava süspansiyonu, zırhlı camlar ve Tesla’nın diğer modellerinde de bulunan birçok özelliğe de sahip.

Cybertruck, Tesla’nın en iddialı ve en farklı modellerinden biri olarak görülüyor. Elektrikli araç pazarında rekabetin arttığı bir dönemde, Cybertruck’ın nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir