İYİ Parti Konya’da ‘adaylık’ istifası

KONYA – İYİ Parti, Konya’da milletvekilliği adaylığı listesine sırasıyla Ünal Karaman, Fahrettin Yokuş, Selin Tozoğlu, Osman Fedai ve Süleyman Şenol isimlerini koydu. Son sırada yer alan Süleyman Şenol, listelerin açıklanmasının ardından adaylıktan çekildiğini ve İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

Süleyman Şenol sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Meral Akşener’in ‘ehil’ olmamakla suçladı. Şenol’un açıklaması şöyle:

“Yıllardır milletimize hizmet etmek şiarıyla verdiğim siyasi mücadelenin son merhalesinde, İyi Parti Konya 5. sıradan aday olarak belirlendiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Tüm siyasi hayatımı verilen sözleri namus bilerek; edilen yeminleri kanun addederek geçirmiş bir siyasetçi olmanın öz bilinciyle, ilkeli siyasetin, ülkeyi yönetebilme kabiliyetini gösteren en temel erdem olduğuna inanıyorum.

Bu erdeme sahip olmayan bir genel başkanın, milletimizi geçtiği bu darboğazdan kurtarmaya ehil olmadığını düşünüyorum. Dürüstlüğü önceleyen ilkeli duruşumun karşılık bulmaması, parti mensuplarının şahsi menfaatlerinin milli menfaatlerimizin önüne geçmesi ve parti içerisinde süregelen akıl tutulmasının, mensubu olduğum partinin ve liderinin ülkenin geleceğine yön verebilecek bir yetkinliğe ve güvenilirliğe sahip olmadığını göstermesi sebepleriyle; Milletvekili adaylığımdan ve kurucu hedeflerinden sapan İyi Parti’den istifa ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir