‘Hainler yakalanacak’

Bayramda böyle bir olayın yaşanmasının üzüntü verici olduğunu belirten Kabaktepe, “Tedirgin edici bir durum olmakla beraber biz her zamanki duruşumuzu, her zamanki kararlılığımızı devam ettirerek sandık bayramını, demokrasi bayramını en güzel bir şekilde gerçekleşmesi için daha da çok çalışacağız. Bu saldırıyı gösteren zavallıların da bilmesini isteriz. Hiçbir ateş, hiçbir mermi, hiçbir efendim saldırı bizi durduğumuz yerden döndüremez. Bizi istikametimizden saptıramaz” dedi. 

İstanbul Valiliği’nde açıklama ise “Bir motosikletteki iki kişiden birinin seçim irtibat bürosu önünden geçerken havaya (5) el ateş ettiği, seçim irtibat bürosunun bulunduğu binanın üst katlarında (4) adet mermi isabeti olduğu tespit edilmiştir. Olay yerinde (5) adet kovan elde edilmiş olup, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı. 

Öte yandan AK Parti Kuleli Seçim İrtibat Bürosu’nun çevresinde araştırma yapan polis ekiplerinin, irtibat bürosunun karşısındaki binadan 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Şüpheliler emniyete götürülürken, irtibat bürosunun önünde bulunan boş kovan da incelemeye alındı. 

Çelik: Her türlü provokasyonun karşısındayız

İstanbul’da AK Parti seçim bürosuna yönelik düzenlenen saldırıya tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Lanetliyoruz, her türlü taciz, provokasyon ve saldırının karşısındayız” dedi.

Çelik, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da Bahçelievler Kocasinan İrtibat Büromuz önünde gerçekleşen silahlı saldırı girişimini lanetliyoruz. Siyaset kurumuna dönük her türlü taciz, provokasyon ve saldırının karşısındayız. Teşkilatlarımız tam bir kararlılıkla seçim çalışmalarına devam ediyorlar” ifadelerini kullandı. l ANKARA Milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir